DLHS OSOGBO


The Principal: Mr Emmanuel Irewole Akomolafe

On 6th November, 2010, Deeper Life High School, Osogbo Campus opened her gate for operation with  six (6) students (2 from South-South, 1 from South East and 3 from South West Nigeria), the population which tripled at the end of the first year.

 

On ground to welcome the pioneering students was the pioneer principal, Mr. Peter Osikiand a crop of twenty (20) well motivated educators and support staff. Since then the school has witnessed an astronomical growth in the students' population and staff strength due to its outstanding performance when compared with high flying schools in Osun State and Nigeria at large.

The school has had three principals since inception;Mr. Peter Osiki (November, 2010 – September, 2013), Mr. Joel Oyedapo (September, 2013 – September, 2016) and Mr. Emmanuel I. Akomolafe, the current principal from September 2016 till date.

The School Management Committee (SMC) has Pastor FolaAjala as the chairman while other members include: Lawyer Agboola Matthias, Mrs. AdewumiRonke, DrAdeyemoFelix, Pastor Bowade Lawrence, Prof. Emuoyibofarh Justice and the School Principal. The PTA foundation team of the school was headed by Pastor Alao Tunde, while the current PTA executive is headed by Pastor S.O.Oyedeji.

The school can boast of many child-friendly programmes and co-curricular activities aimed at raising up a total child.

Deeper life High School Osogbo is a full boarding school with a cutting edge modern facilities to guide your child in the realization of his/her dream. Here are some of her activities and achievements:
Our Achievements

2018

 1. Outstanding performance of External Examinations: WAEC and NECO-SSCE as well as NECO and State- BECE.
 2. Deji Joshua, an SS3 student emerged second at the 2018 National Chemistry Competition for Secondary Schools organized by Chemical Society of Nigeria held at University of Ibadan on September 18, 2018.
 3. DejiJoshua (Finalist) Obafemi Awolowo University Faculty of Science Quiz Competition for secondary schools in Osun, Oyo, Kwara and Ekiti States.
 4. OlufemiOluwaseun, an SS1 student emerged second in a spelling bee competition organized by the Editorial Board/Community Development Service Group of the National Youth Service Corps, sponsored by the Rave F.M, Osogbo.
 5. Peace OluwadamilolaPopoola- Gold Medalist in Mathematics Junior Category 2018 Olympiad Mathematics and Science Competition (Basic 9).
 6. 1st Position, Osun State in IT Whizkid Competition organized by Nigerian Computer Society
 7. 3rd Position in LivingScience Foundation Quiz Competition on Environment Health
 8. 3rd Position in Schools’ Quiz Competition organized by Department of Chemistry and Industrial Chemistry, Bowen University, Iwo-2018 Open Day.

2017

 1. Outstanding performance of External Examinations: WAEC and NECO-SSCE as well as NECO and State- BECE.
 2. Peace OluwadamilolaPopoola emerged 1st Position in Osun State- Basic 8 category in Junior Olympiad Mathematics and Science Competition.
 1. High academic attainment in the first term 2016/2017 Academic Session resulting to great number of studentpopulation on the roll of “DANIELS” and “DANIELLAS” (students with cumulative average of 85% and above)                                                       

2016

 1. LearnAfrican Education Foundation Excellence Award for 2nd Best Position in 2016 NECO SSCE Osun State.
 1. Outstanding Performance in the School’s maiden May/June WAEC and June/July NECO SSCE (2016).
 2. 1st Position, Osun State in IT Whizkid Competition organized by Nigerian Computer Society
 3. Overall Best in 2016 West African Examinations Council (WAEC) organised International Essay Writing Competition in Osun State.
 4. 2nd Runner-up in Inter-School Debate Competition Organised by SegunAdegoke Youth Development Foundation, Osun State.
 5. 1st Position in Quiz Competition organized by Redeemer’s University, Ede, Osun State
 6. Public Lectures/Career Development Programmes. 
 7. Graduation of Pioneering Students of DLHS Osogbo in July, 2016

2015

 1. 1st Position, Osun State and 3rd Position in South-West in IT Whizkid Competition organized by Nigerian Computer Society
 2. 1st Position in Inter-High School Debate Competition organized by Redeemer’s University, Ede, Osun State
 3. 2nd Position in Cognitive Competition organized by Redeemer’s University, Ede, Osun State
 4. 2nd Position in Inter- High School Competition organized by Redeemer’s University, Ede, Osun State
 5. This year marked the introduction of computer based test software for our internal ContinuousAssessments and Examination. Even though with initial challenges but the result is amazing.

2014

 1. Amazing reports and testimonies are coming from our parents and neighbours of transformation taking place in the lives of our students

2013

 1. LOtC at Tinapa/ Obudu cattle Ranch. This year the size of the school grew to sixteen (16)

2012

 1. The First LOtC was organised which was held in Accra, Ghana. About 600 students attended this event.

2011

 1. The school started with seven (7) campuses in 2010, in 2011 seven (7) new campuses were established

 

Sexs oyuncakları fe fantezi ürünleri erotik shop Alışverişinizi İnternetten Yapmak İçin 5 Neden.
Online erotik shop’larda daha çok çeşit bulabilirsiniz, fiziksel mağazalarda genelde farklı ürün adedi 100’ü geçmez iken online sex shop’larda bu sayı 1000’leri geçebiliyor.
Online seks shop’larda kimse ile muhatap olmazsınız, kimse size görmeden, ne aldığınızı bilmeden rahatça alışveriş yapabilirsiniz.
Bu amaçla üretilen vibratör özel ten dokusuna yakın yumuşaklıktaki hammaddesi ve gerçek bir penise benzer tasarımı sayesinde neredeyse gerçeğinden ayırt edilemiyor.
Vibratörlere olan ilgi arttıkça seks oyuncakları üreticileri de ürünlerini geliştirmeye ve çoğaltmaya devam ediyor.
Nokta Sex Shop introduces its e-commerce site Innovative Soweto adult entertainment retailer Sex Shop İstanbul introduces its e-commerce site www.noktashop.org
Bunun için gizliliğe önem veren kişiler sanal ortamlardan alışveriş yapmayı tercih ederler. sex shop izmir ürünleri için mahremiyet konusunda tereddüt yaşadıkları için artık gizliliğe önem vermeye başlamıştır.

Güvenli bir adres üzerinden cinsel hayatınızı bir kat daha arttırmak mı istiyorsunuz? Sizin için en uygun internet sitesi içerisinde esenyurt sex shop tüm ürünlerini sergilemektedir.
Çığır açan istanbul seks shop ürünlerine sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Partneriniz ile birlikte yaşayacağınız doyumsuz anlara renk katmak için buradayız.
Gerçek mağazalardan alışveriş yapmaktan çekiniyorsanız tüm cinsel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz beylikdüzü sex shop sanal mağazası sizler için aktif bir hale getirilmiştir.

​Kadınların son zamanlarda ihtiyaç duyduğu vibratörleri sanal mağazalardan kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. ülke içerisinde her nerede olursanız olun sex shop izmir sayesinde kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

​Genel olarak kadınların ve evli çiftlerin tercihleri arasında cinsel hayatına biraz daha heyecan katmak yer alır. Bunun için gizliliğe önem veren kişiler sanal ortamlardan alışveriş yapmayı tercih ederler. sex shop izmir ürünleri için mahremiyet konusunda tereddüt yaşadıkları için artık gizliliğe önem vermeye başlamıştır.

Fantezi malzemelerinin yanında ereksiyon ürünleri de seks shop ürünlerinin en fazla tercih edilenleri arasında yer alır. Masaj yağları ve vibratör gibi malzemeleri de kategoriler arasında erotik shop mağazasından temin edebilirsiniz.

Uzun yıllardır tecrübeli ve güven içerisinde satış yapılan tek adres olarak sanal mağaza içerisinde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Dilerseniz antalya sex shop mağazaları arasında gezebilir size uygun olan aktivitelere göz atabilirsiniz.

Seks hayatınızın çok sıradan olduğunu düşünüyorsanız ve cinsel hayatınızda yenilik istiyorsanız mutlaka fantezi grubuna göz atmalısınız. Birden fazla seçenekler ile ankara sex shop sizin yanı başınızda olacaktır.
Günümüzde yetişkinler için bir oyuncak mağazası olan bakırköy sex shop sayesinde cinsel hayatınızı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Şehir içerisinde mağaza dolaşmaktan çekiniyorsanız ya da sorularınızı yöneltemiyorsanız sanal alışveriş sitesi olan seks shop sizin için en etkili mağaza olabilir.
seks shop istanbul kelimesinden bulduğunuz internet sitemizin asıl yeri İstanbul olmakla birlikte, tüm Türkiyeye online olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.
Cinsel hayatın daha hareketli ve aktif bir şekilde geçebilmesi için yetişkinlere özel olarak üretilen ve sex oyuncakları olarak kabul edilen ürünleri keşfetmek gerekiyor. Bu anlamda zengin ürünlerin çeşitliliği ile her bireyin cinsel yaşamındaki farklı ihtiyaçlara hizmet veren İstanbulun en iyi sex shop fırsatlarını yakalamanın tam zamanı.

Ülkenin herhangi bir yerinde olursanız olun istanbul seks shop sayesinde sanal bir şekilde alışveriş tamamlayabilirsiniz. Kendinize ya da partnerinize daha fazla haz vermek istiyorsanız kategoriler arasında fantezi çeşitlerine göz atabilirsiniz.
With so many great options, explore a whole new erogenous zone with our multitude of different sex shop izmir If you still cant decide, try out the sex shop section - every adult toy collection needs at least one.
İstanbul Erotik Shop Mağazası izmir sex shop sex oyuncakları satılan sitede sizlerde kendinize uygun seks oyuncakları satın alabilirsiniz.
Fethiye Erotik Shop Mağazası fethiye sex shop sex oyuncakları satılan sitede sizlerde kendinize uygun seks oyuncakları satın alabilirsiniz.
sex shop istanbul, sex shop Products, sex shop in Istanbul vibrator, dildo, sexual health products, fancy clothing, fetish products are selling with reasonable price secret shipping.
Reviews on Sexshop in Istanbul, female sex products Turkey - Nokta Erotik Shop, Nokta Sex Shop, İstanbul Erotik Shop, Cinsel Dünya Shop, Acil Market Seks Shop, taksim sex shop
oral sex best sex shop
Siz de erotik shop dükkanlarına girmekten çekiniyorsanız ve böylece cinsel hayatınızdan zevk alamıyorsanız bu alışveriş yöntemi sizin için son derece kolay olacaktır.

Böylece aklınıza takılan tüm soruları avcılar sex shop sanal mağaza üzerinden giderebilirsiniz. En çok tercih edilen ürünler arasında genellikle fantezi malzemeleri yer almaktadır.

Fantezi malzemelerinin yanında ereksiyon ürünleri de sex shop izmir ürünlerinin en fazla tercih edilenleri arasında yer alır. Masaj yağları ve vibratör gibi malzemeleri de kategoriler arasında erotik shop mağazasından temin edebilirsiniz.

Alacağınız her izmir sex shop ürününün AB onaylı olduğunu unutmamalısınız.

Bunun için istanbul şişli sex shop sanal mağazalarından dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve cinsel hayatınızı aktif tutabilirsiniz.

Bunun için gizliliğe önem veren kişiler sanal ortamlardan alışveriş yapmayı tercih ederler. sex shop izmir ürünleri için mahremiyet konusunda tereddüt yaşadıkları için artık gizliliğe önem vermeye başlamıştır.

ülke içerisinde her nerede olursanız olun sex shop izmir sayesinde kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

Gerçek mağazalardan alışveriş yapmaktan çekiniyorsanız tüm cinsel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz beylikdüzü sex shop sanal mağazası sizler için aktif bir hale getirilmiştir.

Güvenli bir adres üzerinden cinsel hayatınızı bir kat daha arttırmak mı istiyorsunuz? Sizin için en uygun internet sitesi içerisinde esenyurt sex shop tüm ürünlerini sergilemektedir.
​​Alışveriş yapmanın en keyifli zamanlarından bir tanesi de cinsel hayatınızı aktif bir hale getirecek durumlardır. Bunun için istanbul ataşehir sex shop sanal mağazalarından dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve cinsel hayatınızı aktif tutabilirsiniz.
Müşteri hizmetleri 7/24 sizlere destek sağlamaktadır. Alacağınız her sex toys istanbul ürününün AB onaylı olduğunu unutmamalısınız. Bitkisel ürün ve plastik ürünler de doktor onayından geçmiş tescilli ürünlerdir.