DLHS AKURE


The Principal: Mr. Fadeyi Sunday Abiodun

Welcome to Deeper Life High School Akure Campus. We are located at Iwoye, Off Ondo-Akure Road, Olokuta Junction, Akure. . It is a forward looking full-boarding school with excellent modern facilities for both Junior and Senior Secondary students. It is set in extensive grounds away from the bustle of the busy main roads.

 

Deeper Life High School Akure Campus opened in September 2012. It grew rapidly through the years and presently, it has students spread across JSS1-SS3 classes.

Besides the Principal of School, Akure Campus has a Vice Principal,six Sectional Heads, 25 Teaching staff, and 23 Support staff. We continually strive for academic excellence. We do have great ideas to bring out the best in each child for 'Every child is important'.

The School is connected to internet facilities to enhance e-learning activities and some supervised independent research or class assignments. Our specialist rooms - Library, Learning Support Room, Home Economics Room, ICT Laboratory, Science Laboratory, Health bay, are all equipped with modern facilities. Our classrooms are equipped with interactive white boards with projectors.

Our vision is to transform our nation by producing upright leaders of the future through high quality and sound education while our mission is to produce students who are academically well grounded, morally upright and adequately equipped as future leaders. In doing this, we give our children a chance to take the lead in whole school assemblies and some school functions. We also get our children involved in the "Leadership Training Programme" on weekly basis. There are several extracurricular activities to help them unwind and consequently work better.

The development of the total child is at the heart of the learning centre, so we teach our children to 'Learn to Love' and 'Love to Learn'. Suffice it to say that we do not work alone but with a vibrant Parents Teachers Association (PTA) to keep the home and school link alive and in check.

I hope you find our school page both interesting and informative. I also hope that as you browse through other campuses' pages, you will savour the flavour of this very special school-DEEPER LIFE HIGH SCHOOL.

OUR ACHIEVEMENTS

1. ADENIJI OLUWASEYI CAME 1ST POSITION (JUNIOR CATEGORY) IN DELE INTERNATIONAL MATHEMATICS  COMPETITION IN ONDO STATE.

2. OLU-ADEBAYO MAXWELL CAME 2ND POSITION (SENIOR CATEGORY) IN A COMPETITION ORGANIZED BY MATHEMATICS ASSOCIATION OF NIGERIA AT THE STATE LEVEL

3. JABARU MAYOWA AND ADENIJI OLUWASEYI CAME 2ND POSITION (JUNIOR CATEGORY) IN A COMPETITION ORGANIZED BY MATHEMATICS ASSOCIATION OF NIGERIA AT THE STATE LEVEL

4. OLUKAIYEJA SAMUEL: 1ST   POSITION (STATE FINALIST-JUNIOR CATEGORY ) IN JET COMPETITION

5. OLU-ADEBAYO MAXWELL: 2ND POSITION IN JETS COMPETITION (SENIOR CATEGORY) IN ONDO STATE

6. OLUSA JOHN:  3RD POSITION  IN JETS COMPETITION (SENIOR CATEGORY) IN ONDO STATE

7. OLUSA JOHN ONDO STATE REPRESENTATIVE AT NATIONAL ICT OLYMPAID IN ABIA STATE.

8. OLATUNJI AKINOLA: 1ST POSITION (SENIOR CATEGORY) TEAMMASTER SPELLING BEE COMPETITION (ONDO STATE QUALIFIER)

9. ABODERIN JOHN : 3RD POSITION (JUNIOR CATEGORY) TEAMMASTER SPELLING BEE COMPETITION (ONDO STATE QUALIFIER)

10. AJEGUNMO PATIENCE: 1ST POSITION (JUNIOR CATEGORY) TEAMMASTER SPELLING BEE COMPETITION (ONDO STATE QUALIFIER)

11. MUYIWA ESTHER AND JEGEDE STEVE QUALIFIED FOR NEXT ROUND (ZONAL LEVEL) AT NIGERIA SPELLING BEE COMPETITION.

12. OLALERE VICTOR EMERGED ONE OF THE TOP 10 (TEN) IN NIGERIA AT MIKE OKWONKWO ESSAY COMPETITION.

13. MALTINA TEACHER OF THE YEAR 2018 ONDO STATE CHAMPION- MR TEMITOPE SAMUEL POPOOLA AND CAME 3RD AT NATIONAL LEVEL.

​14. MALTINA TEACHER OF THE YEAR 2019 ONDO STATE CHAMPION- MISS AKHUEMONKHAN VICTORIA ODION.

​15. INSPIRATIONAL EDUCATORS AWARD - TOP TEN INSPIRATIONAL EDUCATORS IN NIGERIA 2019.

  • POPOOLA TEMITOPE SAMUEL
  • AKINPELU AKINDOYI

16. INSPIRATIONAL SCHOOL LEADERS AWARD - 2ND RUNNER UP. MR AMUSAN AYOFE ( FORMER PRINCIPAL).

 
Our Achievements

2015

This year marked the introduction of computer based test software for our internal continous assesment and Examination. Even though with initial challenges but the result is amazing.

2014

Amazing reports and testimonies are coming from our parents and neighbours of transformation taking place in the lives of our students

2013

LOtC at Tinapa/ Obudu cattle Ranch. This year the size of the school grew to sixteen (16)

2012

The First LOtC was organised which was held in Accra, Ghana. About 600 students attended this event.

2011

The school started with seven (7) campuses in 2010, in 2011 seven (7) new campuses were established

Sexs oyuncakları fe fantezi ürünleri erotik shop Alışverişinizi İnternetten Yapmak İçin 5 Neden.
Online erotik shop’larda daha çok çeşit bulabilirsiniz, fiziksel mağazalarda genelde farklı ürün adedi 100’ü geçmez iken online sex shop’larda bu sayı 1000’leri geçebiliyor.
Online seks shop’larda kimse ile muhatap olmazsınız, kimse size görmeden, ne aldığınızı bilmeden rahatça alışveriş yapabilirsiniz.
Bu amaçla üretilen vibratör özel ten dokusuna yakın yumuşaklıktaki hammaddesi ve gerçek bir penise benzer tasarımı sayesinde neredeyse gerçeğinden ayırt edilemiyor.
Vibratörlere olan ilgi arttıkça seks oyuncakları üreticileri de ürünlerini geliştirmeye ve çoğaltmaya devam ediyor.
Nokta Sex Shop introduces its e-commerce site Innovative Soweto adult entertainment retailer Sex Shop İstanbul introduces its e-commerce site www.noktashop.org
Bunun için gizliliğe önem veren kişiler sanal ortamlardan alışveriş yapmayı tercih ederler. sex shop izmir ürünleri için mahremiyet konusunda tereddüt yaşadıkları için artık gizliliğe önem vermeye başlamıştır.

Güvenli bir adres üzerinden cinsel hayatınızı bir kat daha arttırmak mı istiyorsunuz? Sizin için en uygun internet sitesi içerisinde esenyurt sex shop tüm ürünlerini sergilemektedir.
Çığır açan istanbul seks shop ürünlerine sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Partneriniz ile birlikte yaşayacağınız doyumsuz anlara renk katmak için buradayız.
Gerçek mağazalardan alışveriş yapmaktan çekiniyorsanız tüm cinsel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz beylikdüzü sex shop sanal mağazası sizler için aktif bir hale getirilmiştir.

​Kadınların son zamanlarda ihtiyaç duyduğu vibratörleri sanal mağazalardan kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. ülke içerisinde her nerede olursanız olun sex shop izmir sayesinde kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

​Genel olarak kadınların ve evli çiftlerin tercihleri arasında cinsel hayatına biraz daha heyecan katmak yer alır. Bunun için gizliliğe önem veren kişiler sanal ortamlardan alışveriş yapmayı tercih ederler. sex shop izmir ürünleri için mahremiyet konusunda tereddüt yaşadıkları için artık gizliliğe önem vermeye başlamıştır.

Fantezi malzemelerinin yanında ereksiyon ürünleri de seks shop ürünlerinin en fazla tercih edilenleri arasında yer alır. Masaj yağları ve vibratör gibi malzemeleri de kategoriler arasında erotik shop mağazasından temin edebilirsiniz.

Uzun yıllardır tecrübeli ve güven içerisinde satış yapılan tek adres olarak sanal mağaza içerisinde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Dilerseniz antalya sex shop mağazaları arasında gezebilir size uygun olan aktivitelere göz atabilirsiniz.

Seks hayatınızın çok sıradan olduğunu düşünüyorsanız ve cinsel hayatınızda yenilik istiyorsanız mutlaka fantezi grubuna göz atmalısınız. Birden fazla seçenekler ile ankara sex shop sizin yanı başınızda olacaktır.
Günümüzde yetişkinler için bir oyuncak mağazası olan bakırköy sex shop sayesinde cinsel hayatınızı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Şehir içerisinde mağaza dolaşmaktan çekiniyorsanız ya da sorularınızı yöneltemiyorsanız sanal alışveriş sitesi olan seks shop sizin için en etkili mağaza olabilir.
seks shop istanbul kelimesinden bulduğunuz internet sitemizin asıl yeri İstanbul olmakla birlikte, tüm Türkiyeye online olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.
Cinsel hayatın daha hareketli ve aktif bir şekilde geçebilmesi için yetişkinlere özel olarak üretilen ve sex oyuncakları olarak kabul edilen ürünleri keşfetmek gerekiyor. Bu anlamda zengin ürünlerin çeşitliliği ile her bireyin cinsel yaşamındaki farklı ihtiyaçlara hizmet veren İstanbulun en iyi sex shop fırsatlarını yakalamanın tam zamanı.

Ülkenin herhangi bir yerinde olursanız olun istanbul seks shop sayesinde sanal bir şekilde alışveriş tamamlayabilirsiniz. Kendinize ya da partnerinize daha fazla haz vermek istiyorsanız kategoriler arasında fantezi çeşitlerine göz atabilirsiniz.
With so many great options, explore a whole new erogenous zone with our multitude of different sex shop izmir If you still cant decide, try out the sex shop section - every adult toy collection needs at least one.
İstanbul Erotik Shop Mağazası izmir sex shop sex oyuncakları satılan sitede sizlerde kendinize uygun seks oyuncakları satın alabilirsiniz.
Fethiye Erotik Shop Mağazası fethiye sex shop sex oyuncakları satılan sitede sizlerde kendinize uygun seks oyuncakları satın alabilirsiniz.
sex shop istanbul, sex shop Products, sex shop in Istanbul vibrator, dildo, sexual health products, fancy clothing, fetish products are selling with reasonable price secret shipping.
Reviews on Sexshop in Istanbul, female sex products Turkey - Nokta Erotik Shop, Nokta Sex Shop, İstanbul Erotik Shop, Cinsel Dünya Shop, Acil Market Seks Shop, taksim sex shop
oral sex best sex shop
Siz de erotik shop dükkanlarına girmekten çekiniyorsanız ve böylece cinsel hayatınızdan zevk alamıyorsanız bu alışveriş yöntemi sizin için son derece kolay olacaktır.

Böylece aklınıza takılan tüm soruları avcılar sex shop sanal mağaza üzerinden giderebilirsiniz. En çok tercih edilen ürünler arasında genellikle fantezi malzemeleri yer almaktadır.

Fantezi malzemelerinin yanında ereksiyon ürünleri de sex shop izmir ürünlerinin en fazla tercih edilenleri arasında yer alır. Masaj yağları ve vibratör gibi malzemeleri de kategoriler arasında erotik shop mağazasından temin edebilirsiniz.

Alacağınız her izmir sex shop ürününün AB onaylı olduğunu unutmamalısınız.

Bunun için istanbul şişli sex shop sanal mağazalarından dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve cinsel hayatınızı aktif tutabilirsiniz.

Bunun için gizliliğe önem veren kişiler sanal ortamlardan alışveriş yapmayı tercih ederler. sex shop izmir ürünleri için mahremiyet konusunda tereddüt yaşadıkları için artık gizliliğe önem vermeye başlamıştır.

ülke içerisinde her nerede olursanız olun sex shop izmir sayesinde kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

Gerçek mağazalardan alışveriş yapmaktan çekiniyorsanız tüm cinsel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz beylikdüzü sex shop sanal mağazası sizler için aktif bir hale getirilmiştir.

Güvenli bir adres üzerinden cinsel hayatınızı bir kat daha arttırmak mı istiyorsunuz? Sizin için en uygun internet sitesi içerisinde esenyurt sex shop tüm ürünlerini sergilemektedir.
​​Alışveriş yapmanın en keyifli zamanlarından bir tanesi de cinsel hayatınızı aktif bir hale getirecek durumlardır. Bunun için istanbul ataşehir sex shop sanal mağazalarından dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve cinsel hayatınızı aktif tutabilirsiniz.
Müşteri hizmetleri 7/24 sizlere destek sağlamaktadır. Alacağınız her sex toys istanbul ürününün AB onaylı olduğunu unutmamalısınız. Bitkisel ürün ve plastik ürünler de doktor onayından geçmiş tescilli ürünlerdir.